Щороку на кредитно-фінансовому ринку України з’являються нові «гравці», деяким із яких вдається закріпитися та витримати високу конкуренцію. Однією з таких МФО є Містеркеш, заснована у 2021 році. Власником МФО є ТОВ «Містер Кеш», яке було засновано «СС Континенталь Сіті Кепітал ЛТД», власником якого є громадянин Грузії Петро Цискарішвілі.

За короткий час Містеркеш зумів привернути до себе увагу і завоювати довіру серед клієнтів, не в останню чергу завдяки оригінальній ідеї надання потрійного кредиту з процентною ставкою 0,01%. Перший, четвертий та сьомий кредит у Містеркеш можна оформити під 0,01%, на решту позик кредитна ставка становить 1,99% на день. Кредитуватись можуть особи, які досягли віку 18 років. Необхідна наявність паспорта, ІПН, мобільного телефону з номером українського оператора, а також банківської картки, виданої будь-яким українським банком та оформленої на позичальника. Ця акція мала велику популярність напередодні початку військової агресії у лютому 2022 року.

Робота МФО під час воєнного стану

Після початку бойових дій усі МФО в Україні припинили свою діяльність, і змогли її відновити лише через три-чотири місяці, ближче до середини літа. В умовах воєнного стану кредит у МФО отримати стало складніше. Організації більш виважено підходять до розгляду поданих заявок, і багато заявок, які були б схвалені раніше, зараз відхиляються.

Відсоток відмов у МФО, як і багатьох інших організаціях, збільшився з 10% до 30-40%. В умовах військового стану МФО не кредитують осіб, які перебувають за кордоном, внутрішньо переміщених осіб, які втратили роботу, військовослужбовців. Перевага надається працівникам бюджетної сфери, які проживають у центральних та західних областях країни.

Відгуки

Оскільки МФО Містеркеш ще молода контора, то й відгуків у мережі про неї не дуже багато. Всі відгуки можна розділити на три категорії: позитивні, негативні та нейтральні. Як правило, позитивні відгуки залишають платоспроможні позичальники, які вчасно розраховуються за своїми кредитними зобов’язаннями. Негативні відгуки зазвичай залишають проблемні клієнти, які через ті чи інші причини не змогли вчасно погасити свій кредитний борг і на них були накладені штрафні санкції, які ще більше збільшили заборгованість клієнта.

Оскільки останнім часом МФО стали пред’являти жорсткіші вимоги до своїх клієнтів, внаслідок чого зріс відсоток відмов, то й кількість негативних відгуків збільшилася. Як правило, люди скаржаться на необґрунтовані (на їхню думку) відмови.

Їх зрозуміти можна, оскільки багато хто втратив не тільки стабільне джерело доходу, а й дахи над головою. Але й у положення МФО теж треба увійти. МФО видають кредити з власних фондів, і високий відсоток не повернення виданих кредитів поставить під сумнів стабільність роботи організації.