Іноді трапляються у житті людей ситуації, які потребують оперативного вирішення. Наприклад, терміново знадобились гроші. Що робити у такому разі? Вибір у такому разі невеликий — зайняти у друзів-знайомих-родичів, взяти кредит у банку, закласти щось у ломбард, оформити мікрокредит у МФО. Розберемо кожен із озвучених нами варіантів, їх плюси та мінуси.

Взяти гроші у знайомих

Це один із найпростіших, швидких і надійних способів вирішити свою тимчасову фінансову проблему, проте, він реалізуємо тільки в тому випадку, якщо позичальник має такі знайомі, які можуть позичити потрібну суму. У наш складний час таке буває не завжди, тому даною порадою можуть скористатися відносно невелика кількість людей, які потребують грошей.

Банківський кредит

Даний варіант автоматично відпадає, якщо гроші потрібні терміново, наприклад протягом дня. Отримати кредит у банку з кожним роком стає все складніше та складніше. Банк вимагатиме від позичальника зібрати певний пакет документів, який розглядатиметься деякий час, після чого банк повідомить прийняте рішення. Банківський кредит виправданий лише у тому випадку, якщо це планова операція, підкріплена відповідною платоспроможністю клієнта, яку він може документально підтвердити.

Кредит у ломбарді

Це досить непогане вирішення поточних фінансових проблем. Кредит у ломбарді можна оформити дуже швидко, при цьому знадобиться паспорт та застава, під яку ломбард видасть кредит. З мінусів можна відзначити ту обставину, що далеко не всі мають «під боком» ломбард, до якого можна було б збігати і взяти гроші в борг. Ломбард працює у певні години та дні тижня. Але, головне, у позичальника має бути заставна цінність, під яку йому дадуть кредит. Роль застави може грати будь-яка цінна річ, крім нерухомості. Чим дорожча застава, тим більшу суму кредиту може розраховувати позичальник. Але треба розуміти, що ломбард дасть у кращому разі відсотків 20-30 від вартості застави.

Кредит у МФО

Мабуть, це найоптимальніше вирішення фінансової проблеми, яку можна вирішити протягом години в будь-який час доби, перебуваючи в будь-якому місці, де є доступ до інтернету. Для оформлення онлайн кредиту в МФО знадобиться наявність паспорта, ІПН, телефону та банківської картки. Після проходження всіх обов’язкових процедур реєстрації клієнта, та розгляду його заявки, клієнт, у разі її схвалення, отримає гроші на свою карту протягом декількох хвилин.

Мікрокредитування у МФО виправдане, якщо позичальнику потрібна відносно невелика сума грошей на короткий термін. Більшість МФО надають кредит розміром до 20 000 гривень на строк до 30 днів.