Отримати онлайн кредит можна лише у мікрофінансовій організації (МФО). Зробити це можна у будь-який час доби та з будь-якого місця, де є доступ до мережі Інтернет. Оформити кредит у МФО можуть особи із соціально незахищених верств населення: студенти, пенсіонери, жінки, які перебувають у декреті та ін. Для отримання мікрокредиту знадобиться цивільний паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного коду, мобільний телефон та банківська картка.

Чим хороший кредит у МФО

Кредит у МФО вигідний, перш за все, тим, що його можна оформити будь-коли на дуже лояльних умовах, та ще й у віддаленому режимі. У цьому аспекті мікрофінансові організації просто не мають конкурентів. Звичайно, у МФО, як і в будь-якій іншій кредитно-фінансовій організації, існують критерії перевірки клієнтів, але вони настільки лояльні, що відсоток відмов набагато менший, ніж у банківських установах.

Чим поганий кредит у МФО

В одній колись популярній рекламі була така фраза: «Все мені подобається, ціна мені не подобається». Щодо МФО цей вислів можна перефразувати так: «Все мені подобається, відсоток за кредитом мені не подобається». Справді, найвужчим місцем у роботі МФО є дуже високий відсоток по мікрокредиту, який в середньому становить 2% на день.

Але тут нічого зробити не можна – такий високий відсоток є наслідком лояльного ставлення до позичальника. МФО ніби входять у становище свого клієнта, який відчуває певні фінансові труднощі, і дають йому кредит, «заплющуючи очі» на можливу відсутність офіційного працевлаштування.

Особливості кредиту в МФО

Про позитивний та негативний бік кредиту в МФО ми вже сказали. Тепер скажемо про його нюанси. Переважна більшість МФО кредитує своїх клієнтів на відносно невеликі суми (20-25 тисяч гривень) та на короткий термін (до 30 днів). Таким чином, кредитор перестрахування від недобросовісного позичальника, який міг би взяти велику суму грошей на тривалий період і не повернути її.

МФО кредитує своїх клієнтів за рахунок власних коштів, і вони повинні постійно працювати, тобто позичальники повинні брати невеликі суми та швидко їх повертати з відсотками. За такої схеми, з урахуванням високої процентної ставки, потенційне не повернення 10-20% кредитів у строк не буде «катастрофою» для кредитора.

Коли кредит у МФО виправданий

Кредит у МФО виправданий у разі, якщо він береться на короткий термін, і повертається вчасно. Таким чином, клієнт вирішує свої тимчасові фінансові труднощі і не переплачує велику суму за відсотками.