Тема: Ліна Костенко. "Записки українського самашедшого"

Показ результатів 71 до 78 з 78

Приєднався 29.11.2005
    Звідки 127.0.0.1
    Повідомлень 1362
    Записів в журналі 46

Re: Ліна Костенко. "Записки українського самашедшого"

Хіба ви не зауважували, що люди далекі від програмування і комп"ютерів, особливо старшого покоління, називають програмістами всіх, хто більш-менш дотичний до комп"ютера, в тому числі і операторів, і сисадмінів, і тих, хто ремонтує залізо.
    Ні, не помічав. Професія "програміст" для них входить в загальне поняття "шось там по компюретах".

Якщо допустити, що і так, то хіба в нас не все сучасне мистецтво так побудоване? Намалює художник якусь мазанину на рівні п"ятирічної дитини, а то і ще простіше, типу чорного квадрати, синього кола чи помаранчевого трикутник, а всі захоплюються: ой яка експресій, який шарман..
    Так і є, але для того потрібно спочатку заробити собі на ім"я. Спочатку ти працюєш на імя, а потім воно працює на тебе.
    Приєднався 05.11.2009
    Звідки Warszawa, Centrum
    Повідомлень 454
    Записів в журналі 5

Ви стикаєтеся, а я вже скоро десятиліття ПРАЦЮЮ програмістом і з програмістами кожень день. Тому давайте ви не будете мені розказувати хто такі програмісти, і як вони говорять. Наведений приклад був надто надуманим. І тому сприймати його було слід як іронію, а не за чисту монету.

Регулярно провожу співбесіди для таких. Фактів наведених вами не помічав. Словесний апарат молодняка настільки скудний, а вміння і розуміння просто таки відсутні. Тому все, що вони можуть говорити академічною мовою завченою з універу (аж смішно деколи )

Але давайте не переходити на особистості, і не відхилятися від теми.

Провів невелике опитування серед програмістів, які прочитали роман. Думки співпадають - найбільше, що здивувало - мова і те, що головний герой не програмістю. Ні по духу, ні по мові, ні по професії. Думка більшості - роман так собі. Ліна Костенко - не авторитет для нас, тому твір оцінювався тверезо, а не аааа.... сраємо в штанці - бо то Ліна Костенко. В книжці пробували знайти те, що було рідне і знайоме. І не знайшли, ні в думках ні у мові. Повторюся - я не говорю за всіх програмістів України, лише за тих, яких я добре знаю і які прочитали цю книжку. Але навіть такий невеликий зріз дає уявлення про ставлення людей, професію, мислення і стиль життя яких пробувала зобразити пані Ліна. Ну і майже всі говорять - зістарілася бабця - маразм підходить. От що думають програмісти, образ яких нещадно використала авторка. Шкода, тому - що програмісти рулять, і це мог бути погляд на нашу країну з абсолютно іншого боку, який направду мало відомий і не зрозумілий широкій публіці, проте не менш цікавий ніж думки маразматичної бабці у шкурі програміста. А так - отримали середньостатистичний роман, який став відомий виключно за рахунок імені авторки. Який не вніс абсолютно нічого нового в сучасну українську літературу, окрім кинутої какашки на пропеллер. Іноді складається враження - що українці готові проковтнути будь яке гавно, лише б воно було освячене іменем яке має якесь значення і якщо це про Україну чи про українськість. От до чого доводить людей голод за хорошою і конкурентною літературою. Але радіти тому що є, і хвалити тому, що немає кращого - рука не піднімається.
    Погоджуюсь, з тим що дуже часто ідеалізуються відомі прізвища. Я мабуть жодну книжку так довго не читала як цю. Я її отримала на Миколая, на сьогоднішній день осилила може половину. При тому що читаю дуже багато і якщо цікава книжка то можу і за ніч проковтнути.
    А тут - береш в руки - читаєш - Ліна Костенко. В пам'яті ще зі школи легендарні вірши, Маруся Чурай, ніжна, вразлива лірика.
    Але починаєш читати записки і постійно відчуття - ті вірші були такі професійні, відшліфовані стилістично, досконалі, а тут - ну так як писав хтось зовсім без письменницького поняття. шукаєш на тих сторінках досконалості, того давнього таланту і майстерності, а його нема. І від того сум і невдоволеність збільшується.
    Безперечно, є пару крилатих фраз, афоризмів ( поки не виписала), але того всього безумовно мало щоб назвати книжку шедевром української літератури. Та й після скандалу також залишився несмак, що нема там нічого справжнього. справжній митець не піддається на такі дешеві провокації. а не справжній такими провокаціями збільшує шум навколо своєї книжки і підвищує її продаж.
    Самотнім буваєш лише тоді, коли на це є час...
    (Януш Леон Вишневський *Самотність в мережі*)
    Приєднався 06.11.2007
    Звідки  місто, вулиця, ква
    Повідомлень 2333
    Записів в журналі 9

ніжна, вразлива лірика.
    Але починаєш читати записки і постійно відчуття - ті вірші були такі професійні, відшліфовані стилістично, досконалі, а тут - ну так як писав хтось зовсім без письменницького поняття. шукаєш на тих сторінках досконалості, того давнього таланту і майстерності, а його нема
    а ви шо там хотіли? продовження лірики? "без письминницького поняття" - перепрошую, пані критик? може філолог? книжка написана добре(якщо не на "відмінно"). інша справа, що не всім сподобалося прочитане, бо вкотре тицьнуло писком в багнюку. не забуваймо, що то її(Вона = Л.К.) спроба прози. як шедевр вона свій твір не позиціонувала(наскільки мені відомо). То, може не трачіпляти ярлик "Лайно\Непотріб" на те, що не сподобалося чи не виправдало очікувань?
    Та й після скандалу також залишився несмак, що нема там нічого справжнього.
    слово, виділене жирним, додає сумнівів щодо Вашої компетентності як літ.критика.
    тлумачний словник вам у поміч.
    стосовно справжньості/несправжньості : звідки такі дані? чи то пак критерії?
    ХТО сказав як має і як не має поводитися СПРАВЖНІЙ митець? Шось ви, пані Олю тут за....плуталися.
    збоку виглядає як звична демонстрація людської натури: поки ти даєш людям потрібне(те, що хочуть), ти - Ідол, спробуй перестати давати - з лайном змішають.
    NB. я не є палким шанувальником творчості Л.К., віршів не читав. з іншого боку - книга мені сподобалася.
    Світ справді смішний. Взяти хоча б людство... (с) Г. Лавкрафт
    Приєднався 05.11.2009
    Звідки Warszawa, Centrum
    Повідомлень 454
    Записів в журналі 5

а ви шо там хотіли? продовження лірики? "без письминницького поняття" - перепрошую, пані критик? може філолог? книжка написана добре(якщо не на "відмінно"). інша справа, що не всім сподобалося прочитане, бо вкотре тицьнуло писком в багнюку. не забуваймо, що то її(Вона = Л.К.) спроба прози. як шедевр вона свій твір не позиціонувала(наскільки мені відомо). То, може не трачіпляти ярлик "Лайно\Непотріб" на те, що не сподобалося чи не виправдало очікувань?

слово, виділене жирним, додає сумнівів щодо Вашої компетентності як літ.критика.
    тлумачний словник вам у поміч.
    стосовно справжньості/несправжньості : звідки такі дані? чи то пак критерії?
    ХТО сказав як має і як не має поводитися СПРАВЖНІЙ митець? Шось ви, пані Олю тут за....плуталися.
    збоку виглядає як звична демонстрація людської натури: поки ти даєш людям потрібне(те, що хочуть), ти - Ідол, спробуй перестати давати - з лайном змішають.
    NB. я не є палким шанувальником творчості Л.К., віршів не читав. з іншого боку - книга мені сподобалася.
    Трохи вас розчарую, шановний Юрку
    Так, я саме мовознавець, зі спеціалізацією в літературі. Тому дана тема мені близька. Не займаюсь літ.критикою професійно,не маю на це часу.
    Описала більш свої спостереження, відчуття.
    На мою думку ( маю на неї повне право ) книга не варта уваги. Не варта того захоплення тільки тому, що її написала Костенко. Тут спрацьовує механізм - а, бо вона раніше написала так багато вартісного.
    Як на мене, до прози їй далеко
    Виюбачте, що так коротко описую, але на жаль часу зараз не маю, може пізніше
    Самотнім буваєш лише тоді, коли на це є час...
    (Януш Леон Вишневський *Самотність в мережі*)
    Приєднався 16.06.2011
    Звідки Львів, Погулянка
    Повідомлень 2

[QUOTE=Дефініція;164486]Зайшла на форум і не повірила своїм очам: не бачу нічого про нову книжку Ліни Костенко - "Записки українського самашедшого"!

А мені не сподобалося, крім окремо вирваних із контексту цитат - таки не змогла перебороти в собі ставлення до Костенко як до неперевершеної поетеси. Взагалі з останнього прочитаного більше сподобався "Гонихмарник" Дари Корній та "Лис у винограднику" Мирослава Дочинця. А ще нові детективи Валерія і Наталі Лапікурів, опубліковані в останніх номерах відродженого "Дніпра"
    Приєднався 17.06.2011
    Звідки Львів
    Повідомлень 26

недавно купила, ще навіть не почала читати, бо часу немає. от десь завтра почну

Книжка вражає. Написана поза часом. Актуальною лишається щомиті. Проте саме зараз читається важко. Проймає і торкає питання, які хочеться в собі відімкнути, приглушити і не помічати. Написана різко актуально (прошу вибачення за повтор - не рефрен).

Цитата влучна про Росію як великого спрута, який приставши раз до тіла будь-якої нації, викликає його мертвіння-оніміння.
Сторінка 8 з 8 Перший ... 678
  • Перейти до сторінки:

Подібні теми

1. 1- 31 березня,"Дикій простір" з ГАЙДАМАКАМИ та Олесею Теліженко, арт-кав"ярня "Штука"
    Від O_Lenka у форумі Події, афіша міста Львів. Кінотеатри, театри, виставки
    Відповідей: 0
    Останнє: 28.02.2011, 14:57:02
  2. Ніно - це "джаз", "етнопоп", "world music"...
    Від Maat у форумі Події, афіша міста Львів. Кінотеатри, театри, виставки
    Відповідей: 6
    Останнє: 21.11.2008, 15:53:11
  3. Вечір-концерт "Армія світла" автора пісні "ВОНА" Костика Москальця
    Від Словотворець у форумі Події, афіша міста Львів. Кінотеатри, театри, виставки
    Відповідей: 0
    Останнє: 22.08.2008, 11:34:57
  4. Купуйте "Tampax" або"Always" і тримаєте стартовий "Леді life:)"
    Від Rainbow у форумі Мобільний зв'язок, Телефонія, Зв'язок
    Відповідей: 13
    Останнє: 13.08.2007, 13:52:38

Ваші права у розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете відповідати на повідомлення
  • Ви не можете приєднувати файли
  • Ви не можете редагувати повідомлення