Тема: Совість

Показ результатів 21 до 29 з 29

Приєднався 26.10.2009
    Звідки Львів
    Повідомлень 439
    Записів в журналі 2

Re: Совість

З точки зору совісті воно може бути поганим, через те що не все що тобі потрібне -є для тебе і для суспільства корисним. Це добре що відчуття вини мучить - гірше було б якби ви ту совість закопали і байдуже ставились до своїх дій. Роблю що хочу-це погано. Бо те чого хочеш може бути приємним і разом з тим й згубним для тебе самого.
    Якщо для вас щось згубне, то ви цього просто робити не будете, чи не так? При прийнятті кожного рішення ви зважуєте всі плюси і мінуси можливих наслідків, якщо плюсів більше то дієте, але потім може мучити відчуття вини бо діяли не по совісті не добре. То яка користь з совісті і її прояву - відчуття вини?
    Don't worry, be happy !
    Solar spark's Avatar
    Приєднався 18.11.2010
    Звідки Львів
    Повідомлень 256
    Записів в журналі 8

kolobok, такого бути не може. Ось наприклад куріння- гріх, приємно. але можна рак заробити і ще й іншим поганий приклад подаєш. Наприклад можна продумати ідеальну спекуляцію, чи крадіжку великих грошей, як у кіно "кокаїн" але діти твої не будуть мати з кого приклад брати, та й тебе переслідуватиме закон...
    Не бійтеся досконалості. Вам її не досягти (Сальвадор Далі)
    Приєднався 26.10.2009
    Звідки Львів
    Повідомлень 439
    Записів в журналі 2

Solar spark, най буде куріння,
    куріння- гріх, приємно. але можна рак заробити і ще й іншим поганий приклад подаєш
    Тільки де тут совість? Ви навели просто логічні аргументи на основі яких приймається рішення.

В чудовому фільмі «Кокаїн», описано все життя героя, безліч подій і вчинків, приплести туди совість буде важко. Те ж саме з релігією, ліпше не чіпати, бо то вже зовсім інша казка.
    Don't worry, be happy !
    Solar spark's Avatar
    Приєднався 18.11.2010
    Звідки Львів
    Повідомлень 256
    Записів в журналі 8

kolobok, та я щось не розумію про що ми говорим. Можливо "совість" має для вас інше значення? Я знаю таке: -це божий голос, це почуття обов'язку перед собою і усім суспільством чинити правильно. А що правильно, вже залежить, мабуть від світогляду, від того, чим ви міряєте добро чи зло.
    Приєднався 26.10.2009
    Звідки Львів
    Повідомлень 439
    Записів в журналі 2

kolobok, та я щось не розумію про що ми говорим. Можливо "совість" має для вас інше значення? Я знаю таке: -це божий голос, це почуття обов'язку перед собою і усім суспільством чинити правильно. А що правильно, вже залежить, мабуть від світогляду, від того, чим ви міряєте добро чи зло.
    Ми просто з різних точок зору дивимся на оту совість.
    Як ви написали, совість, «голос божий», це щось обов’язкове до виконання? завжди?
    Які будуть наслідки коли переступаєш через совість, для тебе, в тобі, чи з тобою?
    Don't worry, be happy !
    Solar spark's Avatar
    Приєднався 18.11.2010
    Звідки Львів
    Повідомлень 256
    Записів в журналі 8

Якщо робити все за совістю, то будеш ідеальним, і в тебе все буде супер. Та мені часто бракує сили волі, щоб робити все правильно, це дуже важко. Та треба старатись.
    Які наслідки??? По різному, може бути...Думаю погані, але вони не завжди проявляються одразу, вони можуть проявитись і через рік і через п'ять. Можна совість порівняти з маминими порадами. Я вже переконалась в тому. Паралель така: от виходиш з дому, а мама каже: вдінься тепліше, ти не послухаєш її , а через день ти вже з температурою 38 ))). А є ще така совість, що мучить, коли ти комусь щось погане сказав чи зробив. Тоді які наслідки? Ти можеж втратити дружбу з тою людиною чи може сам колись опинишся на місці тої людини.
    Коли переступаєш через совість, то дуже некомфортно чуєшся, настрій пригнічується, перестаєш себе поважати.

Якщо для вас щось згубне, то ви цього просто робити не будете, чи не так? При прийнятті кожного рішення ви зважуєте всі плюси і мінуси можливих наслідків, якщо плюсів більше то дієте, але потім може мучити відчуття вини бо діяли не по совісті не добре. То яка користь з совісті і її прояву - відчуття вини?
    правда!! відчуття вини - це якраз найбільший інструмент совісті. але ж якщо робити "на совість" -в цьому випадку чогось найчастіше і екфект буде приємний для когось,але явно не для того в кого ця совість буде чиста ..часто переконуюсь,що совість то така штука яку злі люди придумали для добрих, часто в тому, що совісність = праведність, в тому що це вже закладені рамки,умовні правила і стереотипи,які нам переходять від батьків-дідів.шо то би добре-а то би погано,так би мало бути а так би не..той психолог як і більшість нинішніх сучасних намагається показати ситуативно людям,що має місце така необхідна річ як "розумний егоїзм". якшо та жіночка робить роботу швидко і якісно,і їй за то платять немалі гроші,то краще ніж якби вона гнила 23 години на роботі роблячи вигляд шо працює за ті самі гроші чи за менші..раз совість починає кричати,що то незаслужено,вступає непрйняття,бо так ні в кого ніде нема.. то хай би відмовилась вже,і попробувала піти на іншу роботу де платили б меншу суму в кілька раз,може б тоді душа на міру стала..а нє,то як вихід пожертвувала якусь частину кудись і всім добре)
    Приєднався 06.12.2007
    Звідки Тернопіль
    Повідомлень 55

Є совість і є нравственность. В українські мові ці поняття не розрізняються. Зазвичай в людей совістю являється деяка невнятна, погано усвідомлена суміш установок, почуттів, відчуттів, досвіду. Вона являється деякою раціоналізацією між тим, що є і тим, що повинно бути. А будь-яка раціоналізація є лише описом частковим.

Совість, це рівень людяності. Іншими словами, наскільки я просунувся по східцях від мавпи до людини.
Сторінка 3 з 3 Перший 123
  • Перейти до сторінки:

Подібні теми

1. Совість
    Від hudzyk у форумі Філософія, роздуми
    Відповідей: 16
    Останнє: 17.02.2009, 13:22:37
  2. Совість чи здоровий глузд?
    Від Irene у форумі Філософія, роздуми
    Відповідей: 16
    Останнє: 04.07.2008, 10:19:57

Ваші права у розділі