Тема: Де пекло?

Показ результатів 1 до 10 з 49

Приєднався 07.06.2010
    Звідки м. Львів
    Повідомлень 1146
    Записів в журналі 111

Де пекло?

Йшов по вулиці і думав про три світові релігії. Шукав спільне та відмінне. Знайшов одну цікаву деталь. Якщо в християнстві та ісламі є два протилежні начала, які уособлюють добро і зло, то в буддизмі такого не має. Хоча, строго кажучи, буддизм і не релігія, а скоріше філософський погляд з елементами релігії. У буддизмі є свій рай - нірвана, і хоча пекло, як таке не розглядається, з першого постулату буддизму «Життя є страждання » можна зробити висновок що життя і є пекло.
    Так от, яка концепція пекла ближче вам? Це щось містичне або ж саме натуралістичне, прямо тут - на землі, в нашому з вами житті?
    Наш мир по-детски радикален.
    Друзья, сохраняйте свои статусы. Они помогут Вашему психиатру с диагнозом!

Re: Де пекло ?

Боюсь що я ближче до буддизму, де пекла як такого нема, як і по суті раю )
    Це все лише моя суб'єктивна думка
    Флудераст? Я?
    Собі на радість задоволений життям
    Приєднався 29.11.2005
    Звідки 127.0.0.1
    Повідомлень 1362
    Записів в журналі 46

Боюсь що я ближче до буддизму, де пекла як такого нема
    пане Юрчику, помиляєтеся, з курсу релігієзнавства памятаю, що є, називається "нарака", має 16 рівнів (8 холодних і 8 гарячих). До того ж муки описані в християнському пеклі будуть здаватися піонерським табором в порівнянні з буддиським.

Тому ваші розмірковування щодо буддизму були зовсім не коректні ;)
    Приєднався 23.06.2010
    Звідки Львів
    Повідомлень 98

Мені найбільбше подобається концепція відсутності пекла, і дурних книжечок, які ним лякають.
    Приєднався 06.11.2007
    Звідки  місто, вулиця, ква
    Повідомлень 2333
    Записів в журналі 9

називається "нарака"
    цікава така назва))
    "Будь чемний, бо попадеш в на(с)раку!")))))
    я не вірю в безсмертя душі. відповідно будь-які концепти існування після смерті для мене абсурдні. навіть в біблії є слова про те, що живемо тільки тут(я так розумію слова з Еклезіяста 9:10)
    рай чи пекло - тутка. і часом то від НАС (хоча здебільшого - не від нас) залежить, чи то рай, чи пекло)
    Світ справді смішний. Взяти хоча б людство... (с) Г. Лавкрафт
    Приєднався 06.02.2007
    Звідки Прикарпаття:)
    Повідомлень 1621
    Записів в журналі 187

Демі, а шо потім? Ніц?
    Пекло є пекло. Яка би релігія його не описувала...
    Є дві речі, які викликають зачудування і захоплення: зоряне небо наді мною і моральний закон в мені... (с) Е.Кант
    Приєднався 26.10.2009
    Звідки Львів
    Повідомлень 439
    Записів в журналі 2

Щось мене пекло з фізичними муками зовсім не страшить, як і рай – красива, затишна територія, не тішить.

Всі найгірші муки - внутрішньо духовні, коли душу рвуть надвоє внутрішні конфлікти: треба бути отаким хорошим а реально ти поганий, мало бути все фано але через тебе все зле, мав щось зробити але виявився слабким…

Такщо пекло знаходиться на землі і будуємо ми його, своїми ж таки руками, всередині себе.
    Don't worry, be happy !
    Al1's Avatar
    Приєднався 02.02.2008
    Звідки Львов, Вийтовыча
    Повідомлень 2044
    Записів в журналі 82

з курсу релігієзнавства памятаю, що є, називається "нарака", має 16 рівнів (8 холодних і 8 гарячих).
    Есть такое дело в буддизме, но в отличие от христианского или исламского ада муки здесь не являются вечными. Очистив свою карму, существо может переродиться в более приятные миры. Но вообще-то буддизм неоднороден.В реннем буддизме (тхеравада) концепции ада, как и загробного существования нет вообще, так что топикстартер по-своему прав. А в одном из течений позднего буддизма есть вообще очень интересная концепция. Человек, водимый телесными желаниями, при смерти расстаётся с телом. Душа его жаждет привычных удовольствий, но без тела не может их реализовать. И вот эти нереализуемые страсти причиняют душе страшные мучения. На мой взгляд, эта концепция в чём-то близка к христианской.
    Почему-то люди считают, что Бог - садист, жаждет мук грешника. На самом деле всё не так. Не Бог отвергает человека, а человек, который Бога не знал, не любил и всю жизнь от Бога бегал - ему будет очень скверно и неуютно на небесах, где Бог везде и во всём. И Бог оставляет человека без Своего присутствия - это то, к чему человек стремился при жизни. Вот только если раньше этот человек наслаждался материальным миром, не желая знать его Творца, то теперь этого мира больше нет. Что же остаётся такому человеку? Пустота и огонь собственных неудовлетворённых похотей... По мне, так это куда ужаснее фольклорных чертей со сковородками...
    Amicus Plato, sed magis amica veritas.
    Приєднався 06.11.2007
    Звідки  місто, вулиця, ква
    Повідомлень 2333
    Записів в журналі 9

саме так! велике і порожнє НІЦ)))
    в принципі така фігня мене влаштовує.
    Почему-то люди считают, что Бог - садист, жаждет мук грешника. На самом деле всё не так. Не Бог отвергает человека, а человек, который Бога не знал, не любил и всю жизнь от Бога бегал - ему будет очень скверно и неуютно на небесах, где Бог везде и во всём. И Бог оставляет человека без Своего присутствия - это то, к чему человек стремился при жизни. Вот только если раньше этот человек наслаждался материальным миром, не желая знать его Творца, то теперь этого мира больше нет. Что же остаётся такому человеку? Пустота и огонь собственных неудовлетворённых похотей... По мне, так это куда ужаснее фольклорных чертей со сковородками...
    воно виглядає логічним і файно викладеним. от тільки то всьо можливе ТІЛЬКИ за умови продовження життя(існування) після фізичної смерті.
    НЄ ВЄРЮ!)))
    Світ справді смішний. Взяти хоча б людство... (с) Г. Лавкрафт
    Al1's Avatar
    Приєднався 02.02.2008
    Звідки Львов, Вийтовыча
    Повідомлень 2044
    Записів в журналі 82

Ваше дело. Только не говорите потом, что Вас не предупреждали.
    Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Сторінка 1 з 5 123 ... Останні
  • Перейти до сторінки:

Подібні теми

1. Валерій Малишев - Через пекло в рай
    Від Morfey у форумі Розшукується..
    Відповідей: 0
    Останнє: 03.03.2007, 17:46:38

Ваші права у розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете відповідати на повідомлення
  • Ви не можете приєднувати файли