Футбольний арбітр Коллін П'єрлуїджі

Додаток 34844

Кожен матч - фінал. До найважливішого матчу я готуюся точно так само, як і до будь-якого іншого. Особливих матчів не буває. Якщо команда вважає матч легким - нещасні, вони обов'язково програють!

Підготовка - це означає моральна підготовка. Перед тим як судити фінал Чемпіонату світу між Німеччиною і Бразилією в 2002 році, я провів два спокійних дня в готельному номері зі своїми помічниками і четвертим членом суддівської колегії. Ми дивилися по відео попередні ігри Німеччини і Бразилії, і у нас була дошка, де ми записували особливості команд, щоб я знав, як правильно з ними говорити. Це була дуже ретельна підготовка, тому що фінал Чемпіонату світу - це вершина не тільки для будь-якого гравця, але й для рефері.

Правильно вибирайте їжу і час для неї . Що саме є, залежить від часу початку матчу. В Італії ігри починаються в 3:00 дня, тому я їм в 11.15, зазвичай макарони з томатним соусом і шматок пирога з джемом - це замість цукру. А якщо матч вечірній, я їм в 12.30 - завжди макарони і ще іноді смажений на грилі морський язик.

Краще оцінювати свої дії подумки, а не публічно. Для мене важливо розібратися в тому, що я зробив правильно, а що ні, але я не вважаю, що це цікаво іншим. Я виношу собі оцінку, щоб щось виправити, а не заради порожніх розмов. Такий речі, як ідеальний рада, не існує. Якщо ви запитаєте мене як фінансового консультанта (його друга професія), куди вам краще вкласти гроші, я відповім, що краща одяг для будь-якої людини - це одяг, зшитий кравцем за його індивідуальною міркою.

Так, судді теж помиляються. Але якщо ви впевнені, що провели підготовку на належному рівні, а помилка все-таки відбулася, це нормально. Це тільки допоможе вам, коли ви будете судити наступний матч.

Тиск - ваш друг. Працюючи арбітром, я зрозумів, як важливо приймати рішення під тиском, у важкі моменти. Для багатьох прийняття рішень загрожує стресом, але якщо ви звикли до цього на ігровому полі, це стане в нагоді вам і в житті. Ви приймаєте рішення і рухаєтеся далі.

Неважливо, які правила . Які є, такі і є. Я не хотів би змінювати жодного з законів гри. Мені дуже пощастило, що я не повинен їх вигадувати, - я тільки інтерпретую їх, і цього цілком достатньо. Мене влаштовує моя роль. Це вже і так нелегка робота, а більше мені ні до чого.

Не можна контролювати гру і в той же час отримувати від неї задоволення. Гру бачиш фрагментами. Іноді я не встигаю помітити, хто забив гол, бо стежу за який-небудь дрібницею в іншому місці.

Прийнято думати, що міжнародні судді вивчають безліч лайок на різних мовах, але це невірно. Я знаю не так вже й багато мов і тому не розумію, що гравці говорять про мене під час матчу. Але рефері і не обов'язково знати іноземні мови - важливіше, щоб вас розуміли правильно, треба вміти вести діалог. Іноді вистачає просто мови жестів.

Я не п'ю кави . Можливо, я такий один у всій Італії.

Не треба вважати суддю своїм ворогом . Буває, що грають дві дитячі команди, а батьки кричать на суддю, - особисто я такої поведінки не розумію. Адже на прикладі футболу він допомагає дітям навчитися чогось важливого для всього життя - як добиватися результату, діючи в рамках правил, і як грати в команді.

Кращий рефері - не той, якого не помічають, а той, у кого вистачає характеру прийняти рішення, навіть коли це дуже і дуже важко. Якщо суддя дає три пенальті за матч, ви його помічаєте. Але він все одно хороший суддя. Піти від прийняття рішення завжди легше, ніж прийняти його. Але ви повинні вирішувати. І не боятися цього.

Навіть самий витриманий чоловік повинен іноді давати собі волю (в жовтні 2002 року Колліна в гніві залишив передачу «Футбольні Оскари» італійського державного каналу, вщент розбивши свій приз, коли один з провідних пожартував над його лисиною-Esquire). Хвороба, через яку я втратив волосся, мене не пригнічує. Але цієї ж хворобою страждають багато дітей, і їх батьки, можливо, вказують їм на мене, коли пояснюють, що алопеція - зовсім не така вже біда. Те, що я тоді почув, не могло заподіяти шкоду мені самому, але діти - інша справа. Я дуже розсердився. Не можна так не поважати людей.

Зовнішність не дуже багато значить. Я захворів у 24 роки, і мені пощастило, тому що до цього віку особистість уже встигає сформуватися. Ви вже не станете переживати так, як могли б, якщо б це сталося раніше. Я чув, що виглядаю жахливо, але це не впливає на те, що відбувається на полі або в інших місцях. Ваша дружина вважає, що я сексуальний? Тоді мені шкода вашу дружину. Їй, випадково, не потрібна ... корекція? Тобто, окуляри? Я можу дати молодим суддям три поради. Не шкодуйте сил на підготовку. Будьте мужні. І завжди «вирішуйте».