На моє глибоке переконання, розвиток української вікіпедії - це дуже серйозний внесок у збільшення популярності і поширення української мови в інтернеті. Статті українською мовою в Вікіпедії заповнюють величезні прогалини в україномовному інтернеті, адже дуже важко пошуковиками натрапити на статті українською мовою на інших сайтах (крім Вікіпедії), якщо вони взагалі існують. Майже всі читають Вікіпедію (це найпопулярніша енциклопедія), а активних редакторів дуже мало. Це призводить до того, що кількість і якість статей поступаються російській вікіпедії, а отже з території України сімдесят відсотків сторінок читаються з російської вікіпедії. Це ще більш погіршує стан української мови в інтернеті. Для людини буде стимулом читати статтю українською мовою, якщо вона написана краще ніж російською.

Не обов’язково створювати нові статті, а можна редагувати вже існуючі: наприклад, хоча б виправляти мовні помилки.

Насправді всього є тільки приблизно 2000 активних учасників української Вікіпедії із яких більшість робить всього кілька редагувань в місяць). Якби кожна людина, яка може писати статті для вікіпедії, це робила, то українська Вікіпедія була б набагато якіснішою, і було би менше явищ, про які можна прочитати тільки в інших вікіпедіях. І крім того, це й дуже добрий спосіб вивчати різні явища. Дужа добра ідея, наприклад, для студентів писати статті в україномовній Вікіпедії замість рефератів чи курсових. Я думаю кожен вчитель міг би туди дописати якусь корисну інформацію.

Якщо надійні джерела недоступні, то дуже добрим способом написання статей про певні явища є переклад статей з мов тих країн, де ці явища мали місце, якщо ці статті добре написані. Власне в основному я і займаюсь перекладом. Для мене це є ще й способом попрактикуватися в перекладі й дізнатись більше про те чим я захоплююсь.Коли я почав створювати статті для Вікіпедії, мені здалося це чимось дуже складним. Але після ближчого знайомства з Вікіпедією, тепер мені здається ця справа досить легкою.