Тема: Знак апострофу

Показ результатів 1 до 10 з 51

Приєднався 07.11.2007
    Звідки Львів, Варшавськ
    Повідомлень 472

Знак апострофу

Як ви думаєте, може варто скасувати в українській мові знак апострофу? Цей рудиментарний знак і так рано чи пізно зникне з ужитку. Його можна просто замінити правилом читання, адже апостроф ставиться у чітко визначених ситуаціях, тільки перед певними голосними і тільки після певних приголосних. З правила тільки два винятки, так нащо нам апостроф? Крім того, мене дістає постійно переключати розкладку клавіатури...
    Приєднався 06.02.2007
    Звідки Прикарпаття:)
    Повідомлень 1621
    Записів в журналі 187

Re: Знак апострофу

Ні, я категорично проти, не треба скасовувати. Він є, він ексклюзивний і заради нього я готова переключати розкладку. Бо так.
    Є дві речі, які викликають зачудування і захоплення: зоряне небо наді мною і моральний закон в мені... (с) Е.Кант
    Модератор
    Приєднався 08.03.2007
    Звідки Львів
    Повідомлень 1594
    Записів в журналі 22

Це саме стосується і доісторичної букви г з хвостиком, що навіть на клавіатурі немає.
    Навряд хтось від всього цього буде відмовлятись, адже у інших мов (напр. нім., франц.) ще не такі значки є - крапки зверху, хатка чи рисочка зверху і що? І якось прижилось.
    Не слід лінуватися ставити апостроф
    Tiesto's Avatar
    Приєднався 18.02.2007
    Звідки Львів
    Повідомлень 691

Якщо вже апостроф скавовувати, тоді давайте і крапку в кінці речення, бо я часто забуваю її ставити, навіть в школі були з цим проблеми...
    Якщо обмежити кількість символів, буде лекше і швидче писати...)))
    Приєднався 21.07.2006
    Звідки Львів
    Повідомлень 2999
    Записів в журналі 99

Це саме стосується і доісторичної букви г з хвостиком, що навіть на клавіатурі немає.
    weber, ти про "Ґ" ґґґґґґ — в мене та літера є на клавіатурі і я часто її використовую, адже вона вельми колоритна і додає тих барв у слова

Раз апостроф є, значить треба переключати розкладку і ставити (хихи, я думала то тількя я так роблю )))) ) Нічого спрощувати мову і так вже скоро забудемо як правильно орфографічно і стилістично писати
    Послухаю цей дощ. Підкрався і шумить... (Л. Костенко)

Кінорейтинг від галицької панянки
    Приєднався 06.02.2007
    Звідки Прикарпаття:)
    Повідомлень 1621
    Записів в журналі 187

І станемо ми спрощеними, а потім примітивними і деградуємо до обмежених символів "я-ти-не розумію" Жартую, мої любі.
    Є дві речі, які викликають зачудування і захоплення: зоряне небо наді мною і моральний закон в мені... (с) Е.Кант
    Приєднався 21.07.2006
    Звідки Львів
    Повідомлень 2999
    Записів в журналі 99

Якщо обмежити кількість символів, буде лекше і швидче писати...)))
    Спрощення веде до скачування і розмивання правил, а вкінці-кінців то приведе до того, що одного дня ти не бдеш годен прочитати і втовкмачити чужого речення — настільки багато там буде помилок... Отак-от
    Послухаю цей дощ. Підкрався і шумить... (Л. Костенко)

Кінорейтинг від галицької панянки
    Приєднався 07.11.2007
    Звідки Львів, Варшавськ
    Повідомлень 472

а що тут такого, скасувати апостроф? У нас ще залишиться 33 інших букви, дофіга, я б сказав. Мови під впливом інтернету змінюються, он у німецькій мові відмінили "шарфес с" і умляути (такі букви з крапками зверху, хто бачив), і нічо, німці тільки раді. І вкінці кінців, пожалійте учнів у школах, їм так тяжко вчити то громадне правило, де той апостроф має ставитися
    Приєднався 25.11.2005
    Звідки Львів
    Повідомлень 4918
    Записів в журналі 114

Як на мене апостроф можна скасувати, я ним ітак ніколи не користуюсь, та й судячи з всього інші також..
    Суперечка на форумі — це все одно, що олімпіада серед розумово відсталих. Навіть якщо ти переміг — ти все одно дурак.. (с) Невідомий
    Приєднався 09.12.2006
    Звідки Львів
    Повідомлень 1135

цікаво, і як ти її взагалі тоді ставиш? )))
    натисни right alt+г, отримаєш бонус! тобто ґ
    багато речей з хвостиками і крапками і в інших мовних розкладках сховано під right alt, ctrl
    Відмовлятися від жодної літери - це просто дурна забаганка.
    Зараз точуться розмови про зміну провопису іншомовних слів. Як на мене це та сама історія. Все життя було тонна, тепер тона. Навіщо це? Навіщо ускладнювати прості речі. Мало того що частка населення і так добре правопису не знає. То і не буде знати, коли посадовці будуть міняти правопис туди-сюди.
Сторінка 1 з 6 123 ... Останні
  • Перейти до сторінки:

Подібні теми

1. Астрологія. Твій Знак? Хто є Ху
    Від KlavishniCCa у форумі Розмова про дозвілля
    Відповідей: 176
    Останнє: 09.04.2013, 20:57:38
  2. Що для Вас означає знак ”У” на автомобілі?
    Від night у форумі Авто-, мото- форум
    Відповідей: 8
    Останнє: 28.02.2012, 07:55:23
  3. ДАІ розпочало операцію «Номерний знак»
    Від Все у форумі Авто-, мото- форум
    Відповідей: 1
    Останнє: 15.05.2009, 11:20:33
  4. Відповідей: 28
    Останнє: 02.12.2008, 23:49:35

Ваші права у розділі

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете відповідати на повідомлення